English | Russain    
Tek Delikli Kovanlar

Plastik enjeksiyon ve ekstrüzyon sektöründe yaygın olarak kullanılan tek delikli kovanların imalinde ALMAK sektörün tüm beklentilerine karşılık verebilmektedir. Sanıldığının aksine kovan sadece vidaya yataklık yapan bir makine parçası olmayıp aynı zamanda besleme bölgesi tasarımı ile kapasiteyi belirleyici en önemli makine parçasıdır.


Tasarım Örnekleri
Ekstrüzyon Kovanları

Tek delikli kovanlar yüksek kapasite elde etmede en önemli ekstrüder elemanıdır. ALMAK vida ve kovanlarında yüksek kapasite elde edebilmek için özel besleme ve soğutma bölgesi tasarımlar yapmaktadır. Geri dönüşüm kovanlarında ise aynı şekilde kapasite arttırıcı besleme sistemleri ve etkin gaz alma sistemleri yine ALMAK'ın uzmanlık alanlarındandır.


Enjeksiyon Kovanları

Enjeksiyon kovanları aşınmaya karşı dayanıklı olduğu gibi aynı zamanda yüksek basınca karşı da dayanıklı olmalıdır. Bu da yalnız doğru tasarımlar ile mümkünüdür. Enjeksiyonda verimli çalışma için bir diğer etken de ön grup tasarımı ve imalatıdır. Ön grup imalatı yalnız doğru tasarım, doğru malzeme seçimi ve tasarıma uygun imalatın yapılması ile mümkün olacaktır.